Hayal ve Gerçek Oyuncu Kadrosu ve Hikayesi

Hayal ve Gerçek Oyuncu Kadrosu ve Hikayesi
0

Hayal ve Gerçek oyuncu kadrosu ve hikayesi ile bilinmesi gereken bir dizi. Bu dizi hakkında sizlere bilgiler vermek istiyoruz.

Ruhsar, 1998 yılından 2001 yılına kadar yayınlanan bir dizi. Yayınlandığı dönemde izleyicileri etkisi altına alan Ruhsar’ın ardından pek çok fantastik yapım ortaya çıktı. Bu diziye en çok benzeyeni ise 2007 yılında başlayıp yakın dönemde sona eren 9 bölümlük Hayal ve Gerçek dizisi oldu. Hayal ve Gerçek dizisi, Ruhsar’dan uyarlanan bir seri olmakla beraber senaryo ekibinde Ruhsar’ın kadrosunda da yer alan Gani Müjde bulunuyor.

ATV’de yayınlanan dizi, 7 Temmuz 2007 ve 1 Eylül 2007 tarihleri arasında yayınlandı. Tek sezonluk bu dizinin yapımcı koltuğunda İnci Gündoğdu otururken yönetmen koltuğunda Gürcan Mete Şener karşımıza çıktı. Senaryo ekibinde Gani Müjde’nin yanı sıra Emre Bülbül de bulunuyor. Romantik, komedi ve fantastik temalara sahip serinin başrollerinde ise Yasemin Hadivent, Cem Kılıç ve Zuhal Yalçın yer alıyor.

Hayal ve Gerçek Hikayesi

Hayal ve Gerçek, Ruhsar ile benzer senaryolara sahip olsa da bazı özgün farklılıklar yer alıyor. Dizide Hayal ve Gerçek isminde birbirini seven çift yer alıyor. Bunlar, evlenmiş olsa da bu ilişkiye karşı çıkan 2 kişi var: Gerçek’in annesi ve kız kardeşi. Buna rağmen ikisi de mutlu mesut yaşamını sürdürüyor.

Hayal, bir banka çalışanı. Bir gün bankada yaşanan bir saldırı sonucunda hayatını kaybediyor. Bu olayın ardından Hayal, ölüler diyarına gidiyor. Kendisi, iyi bir insan olduğu için dünyaya yağmur yağdığında gitmeye hak kazanıyor. Bununla beraber Hayal, yalnızca Gerçek’e görünebiliyor. Gerçek dışındakilerle iletişim kuramıyor. Hikaye, bu şekilde başlamış oluyor.

Hayal ve Gerçek Oyuncu Kadrosu

Hayal ve Gerçek Oyuncu Kadrosu

Hayal ve Gerçek, pek çok oyuncuya yer veren bir dizi. Öncelikle ana kadrodan bahsedelim. Ana kadroda yer alan karakterlerden birisi olan Hayal, Yasemin Hadivent tarafından canlandırılıyor. Gerçek’in kocası olan Hayal, Gerçek’in annesi Badire ile sorunlar yaşamaktadır. Hayal, öldükten sonra Gerçek’e göründüğü için onun yanında olabiliyor. Bu da Gerçek’in başka biriyle evlenmesinin önüne geçiyor.

Hayal ve Gerçek oyuncu kadrosu arasında yer alan Gerçek, Cem Kılıç tarafından oynanıyor. Gerçek, Hayal’in eşi olmakla beraber Hayal, öldükten sonra onunla fani dünyada iletişim kuran tek canlı. Annesi Badire Hanım, ona eş adayları gösterse de kendisi kabul etmiyor. Çünkü Hayal ile birlikte olduğu için bu tekliflere yanaşmıyor.

Ana kadroda adından söz ettiren bir diğer karakter Badire, Zuhal Yalçın tarafından canlandırılmakta. Badire Hanım, Gerçek’in annesi. Hayal ile iyi anlaşamıyor. Bundan dolayı Hayal öldükten sonra oğlu Gerçek’e farklı eş adayları gösterip onu ikna etmeye çalışıyor.

Badire Hanım’ın kızı ve Gerçek’in kız kardeşi Firuze, Gerçek’in kankası olan Muzaffer’e aşık olsa da bunu abisine söyleyemez. Hayal’in evliliğine karşı çıkan Firuze, aynı zamanda kendi evliliği için abisinin evlenmesini ister. Çünkü Badire Hanım, geleneklere bağlı olduğu için önce Gerçek’in evli kalması gerektiğini açıklar. Firuze’yi seslendiren kişi İpek Tanrıyar olarak karşımıza çıkıyor.

Hayal ve Gerçek oyuncu kadrosu arasında yer alan Muzaffer, Gerçek’in kankası olarak dizide rol alıyor. Muzaffer’i canlandıran oyuncu Kerem Kupacı olmakta. Gerçek ile aynı ajansta çalışan Muzaffer, Gerçek’in kız kardeşi Firuze’ye aşık bir karakter.

Oyuncu Karakter
Yasemin Hadivent Hayal
Cem Kılıç Gerçek
Zuhal Yalçın Badire Hanım
İpek Tanrıyar Firuze
Kerem Kupacı Muzaffer
İnci Pars Ayfer
Defne Joy Foster Gizem Abla
Aykut Oray Şerafettin Bey
Ayça Zeynep Aydın Arzu
Kuntay Kumbur Nusret
Hüseyin Erkanlı Kapıcı İstimlak
Salih Usta Yunus

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir