Tuğçe ve Büşra Cinayetinin Katilleri Bulundu!

Tuğçe ve Büşra Cinayetinin Katilleri Bulundu!
0

Tuğçe ve Büşra cinayeti olarak basına yansıyan ve dönemin Başbakanı Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e kadar uzanan Karacalar Köyü cinayetinde sır perdesi aralandı. Küçük bir DNA testinin 2. sefer yapılmamasından dolayı 11.5 yıl sonra katillerin bulunduğunu açıklayan Serap Paköz, Gerçeğin Peşinde programının aracılığı sayesinde cinayetin çözülmesini sağlayan kilit isim ve program oldu.

DNA Testi 1. Seferde Yanlış Yapılmış Olabilir

DNA testinin 1. seferde yanlış yapılması ve 2. sefer tekrarlanmaması sonucunda ailelerin 11.5 yıl beklediği ve katillerin 11.5 yıl dışarıda serbestçe gezdiği ortaya çıktı. Tuğçe ve Büşra kuzenler cinayetinin zanlıları arasında Karacalar Köyü içerisinden herhangi bir kişinin olmadığı, ancak o dönem köyde oturmuş olabilecekleri belirtildi.

Konu hakkında 6 kişinin cinayetten dolayı sorguya alındığı, bir kişinin kadın olduğu ve sorgusunun şuan çapraz olarak devam ettiği açıklandı. Yarın ise köyün adının Akçalar Köyü olarak değiştirilmesi için olayın peşinde olan avukat tarafından imza kampanyası başlatılacak olduğu ifade edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir