ATV Dizileri

ATV Dizileri
0

ATV dizileri ile bilinmesi gereken bir kanal. Bu yazıda sizlere ATV’nin dizilerinden bahsetmek istiyoruz. Umarız sizler için faydalı bir içerik olur.

Sunduğu pek çok etkili programı ile tanınan ATV, günümüzde pek çok yapım ile seyircilerin önüne çıkan bir kanal. Kanal, her gün farklı bir diziyi yayınlıyor. 7 diziye ağırlık veren kanalda buna ek olarak bir de çizgi dizi bulunmakta. Bunların hepsini sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız.

ATV 

ATV, 12 Temmuz 1993 tarihinde yayın hayatına başlayan bir kanal. Türkiye, Kuzey Kıbrıs, Azerbaycan ve Türkmenistan’da faaliyet gösteren ATV kanalı, birçok dizisi ve programı ile kendi adından söz ettiriyor. Kanalda yer alan içerikler arasında Dizi TV, Müge Anlı ile Tatlı Sert ve Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru gibi birçok yapım bulunmakta.

ATV  Dizileri

ATV’de yayınlanan bir çok dizi bizlerin karşısına çıkıyor. Bunlardan birisi çizgi dizi olmakta. Akıncı adında çizgi diziye yer veren ATV, buna ek olarak haftanın her günü bir dizi de yayınlıyor.

Bir Küçük Gün Işığı

ATV dizileri arasında kendine yer bulan Bir Küçük Gün Işığı, başrollerinde Seray Kaya ve Berk Oktay’ın bulunduğu bir yapım. Dram türünde bir seri olan dizinin yönetmeni Emre Kabakuşak olurken yapımcı koltuğunda Nazlı Heptürk yer almakta. 10 yıldır bir yalan ile yaşayan Elif’in hayatı darmadağan olur. Her şeye yeniden başlamak zorunda kalan Elif, karanlıktan aydınlığa çıkmaya çalışır.

Ben Bu Cihana Sığmazam

20 Eylül 2022’de ATV’de yayınlanmaya başlayan dizi, aksiyon ve dram kategorisinde seyircilerle buluşuyor. Güzel Adamlar Medya imzalı bir seri olan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin başrollerinde Oktay Kaynarca, Ebru Özkan ve Pelin Akil yer alıyor. Dizi, öldürülen ağabeyinin intikamını almaya çalışan Cezayir Türk ismindeki karakterin hikayesini anlatıyor.

Kuruluş Osman

2019 yılının sonunda yayınlanmaya başlayan Kuruluş Osman dizisi, ATV dizileri arasında sevilen bir yapım olarak karşımıza çıkmakta. Başrollerinde Burak Özçivit, Yıldız Çağrı Atiksoy, Seda Yıldız, Özge Törer, Çağrı Şensoy, Rüzgar Aksoy ve Yiğit Uçan’ın yer aldığı serinin yönetmen koltuğuna Ahmet Yılmaz oturuyor. Dizi, Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman’ın imparatorluk kuruluş hikayesini içeriyor.

ATV Dizileri

Aldatmak

130 dakikalık gösterim süresi ile öne çıkan Aldatmak, geçtiğimiz yılın Eylül ayında yayınlanmaya başlayan bir yapım. Tims&B Productions imzalı bu dizinin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar. Yönetmeni Murat Saraçoğlu olan dizinin ana kadrosu Vahide Perçin, Ercan Kesal ve Mustafa Uğurlu olarak karşımıza çıkıyor. Başarılı bir aile mahkemesi hakimi olan Guzide, bir süre sonra kendi ailesinin sorunlarıyla yüzleşir.

Ateş Kuşları

ATV dizileri olarak anılan bir diğer dizi Ateş Kuşları, başrollerinde İlayda Alişan, Hande Soral, Görkem Sevindik ve Burak Tozkoparan’ın bulunduğu bir dram dizisi. Dizide sokak çocuğu olan 5 bireyin hikayelerinin üzerinden gidiliyor.

Kardeşlerim

Ana kadrosunda Celil Nalçakan, Fadik Sevin Atasoy ve Cüneyt Mete’nin yer aldığı dram, gençlik ve romantik temadaki Kardeşlerim dizisinin yönetmeni Serkan Birinci. Yapım, 4 kardeşin annesi ve babasını kaybettikten sonraki olaylarını ele alıyor.

Başım Belada

ATV dizileri arasında bizleri büyüleyen bir diğer yapım olan Başım Belada’da Keremcem, Merih Öztürk ve Kaan Taşaner ana kadroda bizlerle buluşuyor. Seri, evlenmek istemeyen fakat annesi tarafından evlendirilmek istenen bir kişinin hikayesini ele alıyor.

Akıncı

Akıncı, daha önce dizi olarak izleyicileri etkileyen bir diziydi. 2023 yılında çocukların ilgisini çekmek adına çizgi dizi olarak yayınlanan seride Akıncı adlı süper kahraman, düşmanlarla savaşıp iyiliği ve düzeni savunacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir