Reyting Rekorları Kıran Diziler

Reyting Rekorları Kıran Diziler
0

Bu başlık altında sizlere reyting rekorları kıran diziler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Umarız bu içerik sizler için faydalı bir başlık olur.

Reyting, aslında bir cihaz. Belirli hanelerde yer alan bu cihaz, insanların izleme faaliyetlerini kayıt altına alıyor. İnsanların en çok izlediği kanallar kayıt altına alınarak reyting sonuçları ortaya çıkıyor. Her hanede bulunmayan bu cihaz, belirli yerlerde karşımıza çıktığı için her evin reyting verisi kayıt altında tutulmuyor. Geçmişten günümüze reyting kayıtları tutulmakta. Bu başlık altında özellikle 2000’li yıllardan sonra en çok izlenen dizileri sizler için derledik.

Reyting Rekorları Kıran Diziler

Reyting rekoru kıran pek çok dizi bizlerle buluşuyor. Bunlar arasında Kurtlar Vadisi, Yaprak Dökümü ve Arka Sokaklar gibi birçok popüler dizi bulunmakta. Lafı daha fazla uzatmadan gelin hep beraber bu dizilere bir göz gezdirmiş olalım.

Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi serisi, ilk olarak 2003 yılında yayınlanmaya başladı. İlk seride Ali Candan isminde başarılı bir isim, emrinde olduğu Aslan Akbey tarafından yurda çağrılır. Kendisi, çağrıldıktan sonra ona zorlu bir görev verilir. Amacı, Kurtlar Konseyi’ni çökertmektir. Kurtlar Konseyi, mafyanın en tepesindeki güç olarak bilinir. Bu zorlu macerayı anlatan dizi, başarılı senaryolara sahip.

Sihirli Annem

2003 yılında yayınlanmaya başlayan Sihirli Annem’de Betüş ve Sadık adında birbirini çok seven çift bulunur. Bu çift, evli olsa da annesi Dudu ve kız kardeşi Eda, bu evliliğe karşı çıkar. Eda, her ne kadar Betüş’ün evliliğine kıskançlık sebebiyle karşı çıksa da bir süre sonra kendisi de evlenir. Dudu ise geçmişte yaşadığı bir olay sebebiyle kızlarının fanilerle birlikte olmasını istemez.

Hatırla Sevgili

Hatırla Sevgili, 2006 ve 2008 yılları arasında yayınlanmış bir yapım. Seri, 1960 darbesi öncesi dönemden başlayarak hızlı bir akışta ilerliyor. Film, siyasi görüşleri birbirine uymayan Rıza ve Şevket’in çocuklarının birbirine aşık olmasını anlatıyor. Bu sırada bu ikilinin aşklarının dönemin siyasi gelişmeleriyle nasıl etkilendiği de görülüyor. Dizide aralıklarla gazete manşetleri gösteriliyor. Bu da serinin o bölümünün hangi dönemlerden sonrasını anlattığını gösteriyor.

Reyting Rekorları Kıran Diziler

Yaprak Dökümü

Reyting rekorları kıran diziler arasında Yaprak Dökümü’nden de bahsetmek gerekiyor. Yaprak Dökümü, 2006 ve 2010 yılları arasında yayınlandı. Halil Ergün, Güven Hokna ve Bennu Yıldırımlar gibi pek çok ünlü ismin başrolde olduğu yapımın yönetmen koltuğuna Mesude Erarslan oturuyor.

Ali Rıza Bey ve Hayriye Tekin’in 5 çocukları bulunuyor. Ali Rıza Bey, işinde yaşadığı bir sorun ile beraber istifa eder. Kızının da İstanbul’da üniversite kazanması sebebiyle konağa göç eden aile, burada yeni bir işe başlar. Bu işte de problem ile karşılaşan Ali Rıza Bey, ekonomik sebeplerle bu sefer Hayriye’nin tepkisini çeker. Buna ek olarak çocuklarla yaşadığı sorunlar, yaprak dökümünün başlangıcını oluşturur.

Tek Türkiye

2007 ve 2011 yılları arasında yayın hayatını sürdüren Tek Türkiye, dönemin en çok izlenen dizileri arasında yer almış bulunmakta. Yönetmen koltuğunda Naci Çelik Berksoy ve Gürsel Ateş’in bulunduğu dizinin senaryo ekibinde Ali Kara ve Samim Utku yer alıyor. 4 sezon ve 149 bölümden oluşan seride Tarık isminde bir doktor yer almakta. Güneydoğu’da bir köye giden doktor, bu köydeki problemlerle karşılaşır. Bu durumu gören Tarık, köy halkına destek olmak için sağlık ocağında çalışmaya başlar.

Arka Sokaklar

Arka Sokaklar, 2006’da başlayıp günümüzde halen devam eden bir seri. Dizide görev yapan ekibin aile hayatı ve yaşadığı maceralar anlatılıyor. Başrol oyuncuları arasında Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Oya Okar ve Ozan Çobanoğlu yer alıyor.

Lale Devri

Reyting rekorları kıran diziler arasında Lale Devri hakkında da bilgi vermek gerekiyor. Lale Devri, 2010 ve 2014 yılları arasında seyircilerle buluşan bir yapım. Dizi, Kayserili ve gittikçe zenginleşen bir aile ile İstanbullu, zengin fakat fakirleşmeye başlayan bir ailenin birbirleriyle olan savaşını anlatıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir