Türkiye’de Kaç Koronavirüs Hastası var? Hangi şehirlerde koronavirüs görüldü?

Türkiye’de Kaç Koronavirüs Hastası var? Hangi şehirlerde koronavirüs görüldü?
0

Koronavirüs tüm dünyayı esir alırken Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. İlk defa Çin’in Vuhan kentinde tespit edilen salgın hastalık şu anda bütün kıtalara yayılmış durumda. Türkiye’de de koronavirüslü hastaların olduğu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bilgilendirmesine göre 11 Mart 2020’de Türkiye’de 1 kişide koronavirüs teşhis edilmişti. 17 Mart 2020’ye gelindiğinde bu sayı 47’ye yükseldi. Hasta sayısı artınca her ne kadar önlemler alınsa da vatandaşlar tedirgin olmaya başladılar. Bu sebeple net bilgilere erişmek istiyorlar.

TÜRKİYE’DE KAÇ KORONAVİRÜSLÜ HASTA VAR?

Türkiye’de resmi açıklamaya göre yapılan testler sonucundan koronavirüs teşhisi yapılan hasta sayısı 47. Bu rakam bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Hasta sayısı daha yüksek olabilir mi? Bu tahmin ve çıkarımlarla ulaşılabilecek bir sonuç değil. Bakanlık yetkililerinin verdiği rakamlar en doğru rakamlardır. Bu sebeple Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından en net ve doğru bilgiler kamuoyuna duyurulmaktadır. Türkiye’de 17 Mart 2020 itibariyle 47 tane koronavirüslü hasta vardır.

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜSLÜ HASTALAR HANGİ ŞEHİRDE?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu konuda şu ana kadar en küçük bir ipucu dahi vermedi. Ancak 11 Mart’ta koronavirüs teşhisi yapıldığı belirtilen hastanın İstanbul’da olduğu ve kısa bir süre önce İtalya’dan geldiği biliniyor. Bu hasta vatandaşın yakın çevresinden de hastalık kapanlar olduğu yine Bakan Koca tarafından açıklanmıştı. Onların da İstanbul’da olduğu tahmin ediliyor. Geri kalan hastaların hangi şehirlerde oldukları bilgisi kamuoyuna açıklanmadı. Tüm hastaların tedavisi Sağlık Bakanlığı’nın üst düzey tedbirler arasında gerçekleştiriliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir