Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 Genel Seçimleri Sonrası Halka Balkon Konuşması Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 Genel Seçimleri Sonrası Halka Balkon Konuşması Yaptı
0

Şu ana kadar yapılan oyların sayımı tamamlanmamış olsa da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 Genel Seçimleri ile ilgili balkon konuşmasında halka teşekkür ederek, “Oylar sayılmaya devam ediyor. Ancak şimdiden ortaya çıkan sonuçlara göre, milletimizin büyük çoğunluğunun teveccühüyle AK Parti ve ortağımız MHP, Türkiye’nin geleceğine yön vermeye devam edecek” dedi.

Erdoğan, seçimlerin ülke için hayırlı olmasını diledi ve tüm siyasi partilere çağrıda bulunarak, “Seçimlerin ardından artık kutuplaşmadan uzak, birleştirici bir dil kullanarak, birlikte çalışma zamanıdır. Hizmet etmekten, milletimizin refahı için çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Seçimlerin güvenli ve adil bir şekilde gerçekleştirilmesi için emniyet güçlerinin büyük bir gayretle çalıştığını belirten Erdoğan, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Sandıklarımızda yapılan sayım işlemleri de titizlikle sürdürülüyor” şeklinde konuştu.

Sonuçların resmi olarak açıklanması için Yüksek Seçim Kurulu’nun kararını bekleyeceklerini belirten Erdoğan, “Sandıkların açılmasıyla birlikte, demokrasi şöleni yaşandı. Sonuçlar ne olursa olsun, seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların ardından, seçim sonuçlarının resmi olarak açıklanması ve yeni hükümetin belirlenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’nun çalışmaları devam ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir