Gözyaşlarınızı Tutamayacağınız 10 Duygusal Film

Gözyaşlarınızı Tutamayacağınız 10 Duygusal Film
0

Bazen sadece bir sahnede bazen ise tüm film boyunca göz yalı akar durur. Sanırım bir film izlerken ağlamak, ağlamanın en güzel olduğu durumlardan biridir. Bu tarz filmler duygu monotonluğunu üzerimizden atmamıza yardımcı olacak ve bize bizi hatırlatacaktır.

 

Mucize – Wonder

Auggie yaşıtlarından oldukça farklı bir çocuktur çünkü doğarken yüzündeki bozukluk ile doğmuştur. Belli bir yaşa gelen Auggie artık diğer çocuklar gibi okula gidecek ve aynı ortamda bulunacaktır.

 

Muhteşem Hayatım – Doo Geun Doo Geun Nae İn Saeng

Henüz oldukça genç olan çift bir çocukları olacağını öğrenir ve heyecanla beklerler. Sonunda erkek çocukları doğar. Adı A-Reum olan çocukta erken yaşlanma hastalığı vardur ve henüz çocuk olmasına rağmen yaşlı biri gibi görünür. Kitap okumayı çok seven A Reum 17 yaşına gelir. Ancak 17 yaşında olmasına rağmen 70 yaşındaymış gibi görünür.

Ateş Böceklerinin Mezarı – Hotaru No Haka

1988 yapımı anime İkinci Dünya Savaşı sonrasını ele almaktadır. Japonya’nın küçük düşürücü şekilde teslim olduğu zamanlarda Seita adına bie genç tren istasyonunda can verirken hayatı gözlerinin önünden geçer. Sonra küçük kardeşi Setsuko’yu düşünür.

 

Dear Zachary: A lLetter To a Son About His Father

Gerçek hayattan yola çıkıp hazırlanan bu belgesel film 2001 yılında gerçekleşen cinayet kurbanı Doktor Andrew Bagby anısına hazırlanmıştır. 28 yaşındaki Andrew, 40 yaşındaki sevgilisi Shirly’den ayrılır ve Latrobe’de bulunan Keyston parkında öldürülür. Polis şüpheli olarak Shirly’den şüphelenmektedir. Bu sırada Shirly’de evinden taşınarak Kuzey Amerika’da yer alan Kanada’ya yerlerşir. Burada tutuklanır ancak kefaletle serbest kalır.

Sonsuz Sokaklar – La Strada

Zampano gezici sirkin tek cambazıdır ve iri cüssesi ile izleyicileri etkilemeye çalışacaktır. Ağır yükleri kaldırıp, zincirleri kırarak para kazanmaya çalışır. Bir gün oldukça fakir bir kadına işlerini yapması karşılığında para teklif eder ve gösterilerine yeni bir hava katacak küçük cüsseli Gelsomina’yı işe alır.

 

Ayla – Ayla: Daughter of War

Yıl 1950’dir ve Güney Kore, Kuzey Kore savaşı iyice kızışmıştır. Birleşmiş Milletlerin çağrısı üzerine asker gönderen Türkiye bir tugayı yollamıştır. Süleyman Astsubayın bulunduğu ekip yolculuk yaparken yakılmış bir köye denk gelir. Köydeki herkes öldürülmüştür geriye sadece küçük bir kız kalmıştır. Henüz 5 yaşında olan Koreli kıza Ayla ismini veren Süleyman 15 ay boyunca ona bakacaktır.

 

Korkusuzlar – Only the Brave

Gerçek hayattan beyaz perdeye taşınan film Granite Montain Hotshots itfaiyesinde çalışan itfayecilerin orman yangınını söndürmeye çalışırken hayatlarını kaybettikleri olayı ele almaktadır.

 

Şampiyon – The Champ

Artık ringlerden uzak kalmış olan boks şampiyonu Billy eşinden ayrıldıktan sonra oğluyla beraber yaşamakta para kazanmak için küçük çaplı dövüşlere katılmaktadır. Günler böyle devam ederken bir gün eski karısı ortaya çıkar ve oğlunun velayetini geri almak ister ancak Billy’nin oğlunu vermeye niyeti yoktur.

 

Babam Ve Oğlum

2005 yapımı yerli filmde Sadık çiftlik evinden ayrılarak üniversite okumaya gitmiştir. Babası her ne kadar onun ziraat mühendisi olmasını istese de o gazeteci olmak istemiştir. Okula başladığı ilk yıllardan beri politika ile içli dışlı olan Sadık bu yüzden babası tarafından reddedilmiştir.

 

Hachiko: Bir Köpeğin Hikayesi – Hachi: A Dog’s Tale

Hayvanseverlerin en çok sevdiği filmlerden olan Hachiko yine aynı isimli filmin yeniden beyaz perdeye taşınmış halidir. Okulda profesör olan Parker istasyonda gitmek için beklerken terk edilmiş köpeği bulur ve sahiplenir. Bilmediği şey ise ikisi arasında çok güçlü bir bağ olacağıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir