Gişe Rekorları Kıran 7 Türk Filmi

Gişe Rekorları Kıran 7 Türk Filmi
0

Özellikle Yeşilçam filmlerinden sonra büyük oranda sekteye uğrayan Türk sinemasının kendini toparlaması uzun sürmedi.

Son 15 yıl içinde kendine gelip başarılı filmlere imza atan sinema sektörü başarılı yapımlar ile adından sıkça söz ettirmeye başladı. Bizde bu listemizde tüm zamanların gişe rekorlarını kıran filmlerini ele aldık.

 

Recep İvedik 5

2016 yılında yapımı tamamlanan film listemizin ilk sırasına yerleşiyor. Toplamda 7.437.050 kişi tarafından izlenen Recep İvedik 5 en çok güldüren filmlerden biri oldu. Serinin son filminde Recep bir grup öğrenciyi olimpiyat oyunlarına götürecektir ancak sporcuların bir çoğu zehirlenince yarışmalara o ve kamyoncu arkadaşları katılacaktır..

 

Recep İvedik 4

2014 yılında izleyici ile buluşan Recep İvedik 4 filmi 7.374.931 kişi tarafından izlenerek en çok izlenen ikinci film olarak listemize yerleştir. Serinin 4’üncü filminde ise Recep mahalledeki arsayı alabilmek için Survivor yarışmasına katılır. Burada birçok sorunla yüzleşen recep yarışmadan galip ayrılmaya çalışacaktır.

 

Düğün Dernek

6.980.070 kişi tarafından izlenen Düğün Dernek Murat Cemcir ve Ahmet Kural ikilisinin en başarılı filmlerinden biri olarak gösterilmektedir. Komedi türünde olan filmde birbirine son derece bağlı orta yaşlı arkadaşlar düğün yapmak için bir araya gelir ancak her şey oldukça garip ilerleyecektir.

 

Fetih 1453

6.572.618 kişi tarafından izlenen ve en çok hasılat yapan tarihi filmlerden olan Fetih 1453 filmi Fatih Sultan Mehmed Han’ın İstanbul’u fethetmesini anlatmaktadır.

 

Düğün Dernek 2: Sünnet

Serinin devam filmi olan Düğün Dernek Sünnet filmi de 6.072.509 kişi tarafından izlendi. Sünnet organizasyonu için yine bir araya gelen ekip torunu bir şekilde gizlice sünnet ettirmeye çalışacaklardır. Yine beklenmedik şeyler gerçekleşecek ve acayip planlar yapacaklardır.

 

Ayla – Savaşın Kızı

5.534.950 kişi tarafından izlenen film geçtiğimiz yılın en iyi filmlerinden bir oldu. Başta ülkemizde daha sonra ise birçok ülkede oldukça ses getiren film dram türündeki film Kuzey Kore Güney Kore savaşı sırasında Kore’ye giden Türk askerlerden Süleyman’ın Ayla ismini verdikleri küçük kıza 15 ay boyunca bakmasını konu almaktadır.

 

Aile Arasında

Yine yeni filmlerden olan Aile arasında 5.229.217 kişi tarafından izlendi. Komedi tarzındaki film bir ailenin sıra dışı olan hikayesini ele almaktadır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir