En Tuhaf Ailelerin Konu Alındığı 10 Film

En Tuhaf Ailelerin Konu Alındığı 10 Film
0

Her birey için aile son derece önemlidir. Bizim için güvenli bir liman ve sığınaktır. Fakat bazı aileler bundan biraz farklıdır. Sürekli garip işler gerçekleşir ve imkansız denilebilecek olaylar gelir başlarına. İşte bu listemizde de bu tarz filmleri ele alacağız.

 

Aile – The Family

2013 yapımı olan filmde Manzoni ailesi konu alınmaktadır. Normandy’de tanık koruma programında yer alan Manzoni ailesi aslında oldukça kötü şöhrete sahip mafya geleneğinden gelmektedirler bu yüzden Black soyadını almışlardır. Ailenin annesi Maggie ilçeyi harap ederken kardeşler okulda adeta terör estirirler babaları ise her şeyi kontrolü altına almaya çalışır.

 

Ölümlü Dünya

2018 yapımı olan yerli filmde Aile işi olan Haydarpaşa Garı Tat Lokantası Memer ailesi tarafından idare edilmektedir. 8 kişilik aile olan Mermer ailesi sıradan olsa da biraz da tuhaftırlar çünkü gizledikleri bir sırları vardır.

 

Küçük Gün Işığım – Little Miss Sunshine

Oldukça sıcak kanlı insanlardan oluşan Hoover ailesinin babası Richard motivasyon konuşmaları yapan bir adamdır. Anne Shery ise acayip sırları olan bir kadındır. Gözlüklü kızları Olive ise oldukça zeki bir kızdır ve Miss Little Güzellik Yarışmasını kazanmayı hedeflemektedir. Abisi Dwayne Nietzsche hayranı dünyaya dargın savaş pilotu olmak isteyen delikanlıdır.

 

Addams Ailesi – The Addams Family

Gomez ve Mortica çiftinin ilk çocuğu doğduğundan Addams hanesi oldukça farklı bir havaya bürünecektir.

 

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

Ünlü anayasa profesörü olan Celal hem çevresinde hemde ailesinde sevilen bir adamdır. Eşinin ölümü üzerine hayatını kurtarmış olan öğrencisi ile evlenmiştir. 65. Yaş günü kutlaması için hazırlanılan bir sürprizde yaşananlar tüm aileyi yeni bir döneme sokacaktır.

 

Bu Nasıl Aile – We’re the Millers

Oldukça garip bir filmle listemize devam etmekteyiz. Birbiri ile hiçbir alakası olmayan bir striptizci, bir uyuşturucu kaçakçısı, bir firari ve henüz bakir olan bir genç bir araya gelerek Meksika’ya uyuşturucu götürme işine girerler ve bu yolculukta kendilerine Millers aile demektedirler.

 

Tenenbaum Ailesi – The Royal Tenenbaums

Royal ve şi Etheline’nin Chas, Richie ve MArgot isimli üç çocuğu vardır. Çocuklardan Chat küçük yaşta emlak işine girmiş ve finans sektörüne hakim olacak seviyeye gelmiştir. Margot ise henüz çocuk yaşta oyun yazmış ve Braveman Ödülünü almıştır. Richie ise küçükler tenis şampiyonluğunu 3 yıl üst üste kazanmıştır.

 

Baba – The Godfather

50’li yılların Amerika’sında geçen filmde Don Carlione İtalya’dan henüz çocukken kaçıp Amerika’ya yerleşmiş genç yaşta büyük bir adam haline gelerek mafya olmuştur. Don Carlione kızı Connie’nin düğününde suikaste uğrar ve bu sırada en küçük oğlu Michael’de babasını affederek Amerika’ya gelir.

 

Kaçma Birader

Yerli film olan Kaçma Birader, yozgattan bir kız için kaçıp İstanbula gelen oğullarını arayan her biri birbirinden farklı ve tuhaf Kolaçk ailesi konu almaktadır.

 

Kaptan Fantastic – Captain Fantastic

Amerikan’ın Kuzey Batı ormanlarında 6 çocuğu ile beraber yaşan Cash modern yaşamdan tamamen izole bir hayat yaşamaktadır. Ormanda kendi kuralları ile yaşam sürerlerken çocuklar da modernliğe karşı oldukça yabancı kalmışlardır. Cash ise çocuklarını hem zihinsel hem de fiziksel anlamda oldukça güçlü ve bilgili olarak yetiştirmeye çalışmaktaır.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir