En Sağlam Uzay Filmleri

En Sağlam Uzay Filmleri
0

Şimdiye kadar hep dünyamızda geçen filmleri listeledik. Sanırım artık farklı gezegenlere gitme vaktimiz geldi. Bu listemizde ise uzayda ve farklı gezegenlerde geçen filmleri ele alacağız. Sizde izlediğiniz uzay temalı filmleri yorumlarda belirtebilirisiniz.

 

Moon

2009 yapımı filmde Sam tam 3 yıldır Ay’da tek başına yaşamakta ve çıkarılan enerjiyi gezegenimize göndermekle sorumludur. Herşey normal seyrinde ilerlerken uydunun bağlantısının bozulması ile iletişimi kesilecektir. Tamamen yalnızlığa mahkum olan Sam artık çok daha zor bir yaşantı sürecektir.

 

Gravit

Doktor Stone ilk kez uzay deneyimi yaşayacaktır. Bu yolculukta ise ona eşlik edecek astronot ise emekli olmayı düşünen Matt’tir. Son görev sırasında uzay araçları parçalanan ikili uzayın sonsuzluğuna savrulacaktır. Dünya ile iletişimleri kopmuştur ve oksijenleri de bitmek üzeredir. İki astronot yaşamak için zamana karşı mücadele etmeye başlayacaktır.

 

The Fifth Element

1997 yapımı olan film 23’üncü yüzyıl New York’unu ele almaktadır ve dünya yok olmak ile yüzleşmektedir. Tüm gezegenleri yok eden güç yavaş yavaş dünyaya yaklaşmaktadır. Dünyanın kurtulması için tek çare kimsenin ne olduğunu bilmediği beşinci elementtir. Bu görevi başarabilecek tek adam ise Korben’dir.

 

Serenity

Galakside gerçekleşen savaştan yenik olarak ayrılan komutan Malcolm yenilgiden sonra işinden ayrılarak Serenity adlı uzay aracı ile taşımacılık işine başlar. Birbirine son derece bağlı ekibi ile çalışan Malcolm ekibinin ona hep güvendiğini bilmektedir. Her şey bu şekilde devam ederken uzay gemisine iki kişi alınır bunlardan biri doktor kız kardeşi ise telepatik güçleri olan kızdır. Çok yüksek bir para karşılığında yolcu olarak binerler. İki yolcunun tek amacı koalisyon güçlerinden kaçabilmektir.

 

2001: A Space Odyssey

1968 yapımı film başlarken Afrika’da iki maymun kavga etmektedir. Bu sırada gökten siyah cisim maymunlardan birine kemiği kullanarak silah yapmasını sağlar. İnsanların ataları ilk silahı keşfetmiş olur. Yıl artık 2001’dir yani önceki bölümden 4 milyon yıl sonrasıdır. Uzay gemisinden birinde acayip sinyaller alınır ve takip sonucu siyah cisim bulunur ve gelen sinyaller Jupiter’i göstermektedir. Tespitten yaklaşık 18 ay kadar sonra astronot David ve Frank Jupiter’e doğru yola çıkar.

 

Apollo 13

Jim, Jack ve Fred adlı 3 kişiden oluşan Apollo 13 gemisi, Nasa tarafından yapılan bir araştırma için uzay görevindedir. Dünyaya dönüş sırasında oksijen tankı patlar ve uzay gemisinin dünyaya dönebilmesi bir hayli zorlaşır. Ekip artık donma, oksijensiz kalma veya uzayda kalma tehlikesi altına gireceklerdir ancak ne pahasına olursa olsun dünyaya dönmekte kararlıdırlar.

 

Star Trek

Henüz işe yeni başlamış olan bir grup çaylaktan oluşan mürettebat şeytani bir gücün insanoğlundan intikam almasına çözüm aramaya başlar. Tüm galaksinin geleceği iki ekibe bağlıdır artık.

 

Star Wars

1997-2017 yılları arasında birçok serisi yayınlanan filmde pek çok farklı uzaylı ırkı olduğu gibi robotlar da mevcuttur ayrıca birçok gezegen de Galaktik Cumhuriyet’e bağlılığını bildirmiştir. Filmde asıl unsur ise Güç denilen enerjiyi kullanabilen karakterlerdir. Bu karakterlerin Gücü iyilik için kullanan Jediler ve tam tersi galaksiyi ele geçirmek için kullanan Sithlerin savaşmasını anlatmaktadır.

 

Ther Martian

Nasa tarafından Mars’ta inceleme yapmak için bir ekip görevlendirilir ve yolculuğa çıkarlar. Vardıktan kısa süre sonra şiddetli bir fırtına başlar ve ekip birbirinden ayrı düşer. Ekip görevi bırakıp dünyaya dönme kararı alır bu sırada öldü sanılan üyelerden Mark’ı orada bırakmak zorunda kalırlar. Ancak Mark ölmemiştir ve biraz aramadan sonra herkesin gittiğini Mars’ta tek başına kaldığını öğrenecektir. Oldukça zeki olan Mark elindeki tüm imkanları kullanarak Mars’ta hayatta kalmaya çalışır ve dünyaya orada olduğunu göstermek ister bunun içinde her yola başvurur ve mesajı iletmeyi başarır. Dünya bir yandan kurtarma operasyonu için hazırlık yaparken diğer yandan Mark’ta Mars’ta hayata tutunur.

 

Armageddon

Dünya tehlikle altına girmiştir çünkü dev bir göktaşı hızla yaklaşmaktadır ve bunu engellemek için bir grup sondajcı göktaşına doğru ilerleyecektir.

 

P.K

P.K gezegenimize uzay aracı ile gelip insanoğlunu araştıracaktır ancak dünyaya indikten hemen sonra uzay aracının anahtarını çaldıracaktır.

 

İnterstellar

2014 yapımı olan filmde uzay araştırmacısı olan ekibin kara delik içine doğru yol almasını konu almaktadır. Bilinmeyen boyutlar arası yolculukta hayatta kalabilmek için verdikleri mücadele ele alınmaktadır.

 

Life

2017 yapımı olan filmde Uzayda görevli bir grup bilim adamı hayat arayışı içindedir. Buldukları bir organizma onları oldukça heyecanlandırır. Mars’ta bulunan bu organizma bilimi oldukça farklı bir yere götürecektir. İncelenen organizma bilim adamlarını oldukça şaşırtacaktır.

 

Gora

2004 yapımı Türk filmi Gora halı satıcısı olan Arif’in uzaylılar tarafından kaçırılmasını konu almaktadır. Evine dönebilmek için her çeşit yola başvuran Arif galaksiler arası devrim yapacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir