En Fantastik 15 Zamanda Yolculuk Filmi

En Fantastik 15 Zamanda Yolculuk Filmi
0

Bu listemizde zamanda yolculuk yapan filmleri ele alacağız. Saatinizi kontrol ettikten sonra yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

 

Kapsül

Uzun zamandır proje üzerinde çalışan iki mühendis inanılmaz bir şey keşfederler. Keşif sonucunda geçmişe yolculuk yapabilmektedirler. Birbirlerine söylemeden gizlice geçmişe yolculuk deneyimini yaşayan mühendisler beklenmedik sorunlara neden olacaklardır.

 

13. Kat

Doug ve Whitney 13’üncü katta bulunan ofislerinde yeni buluşlar yapabilmek için çalışmaktadırlar. Bir simülatör yaparak 1930’lu yıllara giden Douglas kendini macera içinde bulur. Tekrar günümüze dönen Doug kötü bir haber alır ve şirketlerinin patronu ve hocaları olan Fuller bir cinayete kurban gider.

 

Paralel Evren

Kuyruklu yıldızın dünya atmosferine çok yakından geçecektir ve o akşam bir grup arkadaşta yemek için buluşmuşlardır. Arkadaşlar yemek yerken ansızın elektrikler kesilir ve bir ev hariç her yer karanlığa gömülür.

 

Çıldırış

Jack bir askerdir ve savaşta başından ağır yaralanır ancak iyileşmesinin ardından kendine gelen Jack hafızasını kaybeder. Geçmişe yönelik pek bir şey hatırlamayan Jack doğduğu şehre gitmeye karar verir. Otostop ile evine dönerken yolda bir kız ve annesine yardımcı olur. Yeni bir araca bindikten sonra polis çevirisine takılır ve bayılır. Gözünü hastanede açan Jack bir polisi öldürmekle suçlanmaktadır.

 

Kaynak

3 farklı zaman diliminde sevdiği bir kadını kurtarmaya çalışan adamı konu alan filmin başrolünde Hugh Jackman bulunuyor. 15. Yüzyılda efsaneye göre bir çeşme ölümsüzlük vermektedir ve Thomas’da bu çeşmenin peşindedir.

 

Frekans

John 30 yıl önce babasını kaybeder ancak günümüzde de onunla iletişim kurduğunu fark eder. Geçmişi değiştirerek annesinin esrarengiz bir şekilde öldürülmesine neden olan John geçmişi düzeltmeye çalışırken geleceği bozar.

 

Predestination

Bu filmi tanımlayacak olursak eğer beyin yakan türdendir diyebiliriz. Bir ajan zamanda yolculuk yaparak olmuş yada olacak olayları engellemeye çalışır ve suçluları yakalamakla görevlendirilmiştir.

 

Yaşam Şifresi

Colter baygın haldeyken kendine gelir ve farklı bir vücutta trende yolculuk yaparken bulur kendini. Henüz ne olduğunu anlayamadan tren infilak eder. Gözlerini tekrar açtığında ise yine kendi bedenine dönmüştür.

 

Kelebek Etkisi

Evan zorlu bir çocukluk dönemi geçirmiştir. İstismara uğramış, darp edilmiş ve ağır travmalar yaşamıştır. Bu kadar bozuk psikolojiye sahip olan Evan kimi zaman bayılmaktadır. Bu bayılmalar sırasında zamanda yolculuk yapabilen Evan çocukluk dönemine giderek herkesten intikam almaya başlar.

 

Azınlık Raporu

2054 yılının ele alındığı filmde geliştirilen bir teknoloji sayesinde henüz cinayetler işlenmeden tespit edilip suçlular yakalanmaktadır. Dedektif John bu sistemi yönetmektedir. Ancak bir gün işler sarpa sarar ve polis teşkilatı bir cinayetten suçlanır.

 

Bay Hiç Kimse

2092 yılında geçen filmde artık ölümsüzlük keşfedilmiş ve NEO yeryüzünde 117 yaşındaki tek ölümlü olarak kalmıştır.

 

Yarının Sınırında

Mimics adı verilen uzaylılar artık dünyayı istila etmiştir ve dünyadaki tüm güçler buna karşı savaşmaktadır. Bill’de Mimicslerle savaşacak olan tecrübesiz bir askerdir ve ilk karşılaşmada saniyeler içinde ölür. Ancak bu ölüm bir son değil aksine bir başlangıçtır.

 

12 Maymun

1995 yapımı olan film 2035 yılında geçmektedir. Bir virüs tüm insanların ölümüne yol açmıştır geriye sadece bağışıklığı olanlar kalmıştır. James’te bu bağışıklığı olan insanlar arasındadır ve geçmişe gönderilerek virüsü engellemeye çalışacaktır. Fakat beklenmedik bir hata olur ve James yanlış tarihe yollanır. Kendine geldiğinde akıl hastanesine yatırılan James ve Dr. Kathryn virüsü engellemeye çalışmaktadır.

 

İnception

Başrolde Leonardo DiCaprio’nun bulunduğu filmde Cobb ilginç bir yeteneğe sahiptir. Rüyaları yönetebilen Cobb bilinçaltına sızarak değerli sırları ele geçirir. Cobb her ne kadar bu yeteneğe sahip olsada kendi hayatı berbat haldedir.

 

Paris’te Gece Yarısı

Artık bir şey üretmekte sıkıntı yaşayan yazar Gill, tatile gittiği Paris’te muhteşem bir şey yaşar ve zamanda yolculuk yapar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir