Brad Pitt’in Başrolde Olduğu 10 Muhteşem Film

Brad Pitt’in Başrolde Olduğu 10 Muhteşem Film
0

Dünyanın en iyi oyuncuları arasında gösterilen Brad Pitt oynadığı filmler ile adından sıkça söz etmekte ve bu unvanı sonuna kadar hak etmektedir.

Ünlü aktörün oynadığı ve kötü diyebileceğimiz film oldukça azdır gelin hep beraber listelere bir göz atalım ve Brad Pitt’in oynadığı filmleri hep beraber inceleyelim

 

Telma & Louise

1991 yapımı olan film Pitt’in göze çarptığı ilk filmdir aynı zamanda. Thelma ve Louise keyifli bir hafta sonu geçirebilmek için yolculuğa çıkar ancak daha yolun başındayken tüm planları alt üst olur çünkü bir cinayet gerçekleşmiştir. Kafa dinlemek bir yana kanun kaçağı haline gelen arkadaşlar, gizlenmek için yol aramaktadırlar.

 

World War Z

Tüm dünyayı bir virüs kaplamış ve insanları çoğu zombiye dönüşmüştür. Bu sırada Birleşmiş Milletler Çalışanı olan Gerry ise ailesini korumaya çalışmaktadır. Filmin hem yapımcısı hem de başrolü olan Brad Pitt filmi oldukça güzelleştirmektedir.

 

Moneyball

Tarzı pek sevilmeyen beysbol yötecisi Billy inandığı şeylerin peşinden sürekli giden bir adamdır. Kısıtlı bütçeye rağmen sıfırdan bir takım oluşturmak isteyen bile ilk önce klüptekiler daha sonra herkes karşı çıkar ama o bildiğini yapacak ve rakiplerin karşısına profesyonel bir takım çıkaracaktır.

 

İnglourious Basterds

Soysuzlar Çetesi filmi 2009 yılında izleyici ile buluştur. Dünyaca ünlü Quentin Tarantino tarafından yönetilen film İkinci Dünya Savaşı zamanını anlatmaktadır. Bir tarafta bulunan Shosanna ve teğmen Aldo savaş altında bir yaşam sürmektedirler. Birbirinden oldukça uzak olan ikilinin hedefi ise aynıdır. Nazileri öldürmek.

 

The Curious Case of Benjamin Button

2008 yılında izleyici ile uluşan ve oldukça ses getiren Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi filmi bir kitap uyarlaması olsa da özgün senaryosu ile dikkat çekmektedir.

Birinci Dünya Savaşı sonrası saatçilik yapan bir adam ölenleri geri getirebilmek için bir saat yapıp zamanı geri almayı hedefler. Saat yapılır ancak zaman geri gitmez bunun yerine başka bir mucize olur ve Benjamin Button doğar.

 

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Ülkemizde Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı olarak yayınlanan 2007 yapımı Western türü filmde Robert dönemin en efsane çetesi olan Jesse James’e katılmaktadır. Jesse’yi adeta öğreymen olarak gören Robert onun gibi biri olmayı istemektedir. Tüm bunlar devam ederken Jesse büyük bir soygun organize eder ve Robert ise işin merkezinde yer alır.

 

Babel

2006 yapımı olan Babil filminde Fas’a turist olarak gelen Amerikalı karı koca çocuklarını orada bırakarak eski dilleri araştırmaya başlar. Aynı filmde 3 hayatı göreceğimiz senaryo oldukça etkileyici diyebiliriz.

 

Mr. & Mrs. Smith

Başrollerde Brad Pitt ve eski eşi Angelina Joley’in bulunduğu aksiyon ve komedi dolu film ikilinin tanışmasına da neden olmuştur.

John ve Jane dışarıdan bakınca son derece rutin bir hayata sahip çifttir. Ama aslında sır gibi sakladıkları bir işleri vardır oda kiralık katil olmalarıdır. İşin garip tarafı ise bir gün birbirlerini öldürmeleri için kiralanmışlardır.

 

Troy

2004 yapımı Truva filmi Brad Pitt’in adeta devleştiği filmdir. Truva prensi olan Paris, Sparta kraliçesi Helen’e aşık olur ve onu yanına alır. Kraliçenin kaçırıldığını düşünen Kral Menelaus savaş ilan eder. Aşil önderliğindeki Yunan ordusu ve Hektor’un komutanlığı yaptığı Truva ordusu karşı karşıya gelerek büyük bir savaşa gireceklerdir.

 

Fight Clup

Oldukça kaliteli bir film olan Dövüş Kulübü gerçek hayattan esinlenen kaliteli nadir filmlerden biridir. Uyku sorunuyla cebelleşen Jack’in monoton bir hayatı vardır ve bundan da sürekli şikâyet etmektedir. Bir gün şans eseri Tyler adında bir adamla tanışır ve hayatı değişmeye başlar. Oldukça sürükleyici bir film olan Dövüş Kulübü gelmiş geçmiş en başarılı filmlerden biri olarak gösterilmektedir.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir