Anne Babalar İçin Tavsiye 10 Film

Anne Babalar İçin Tavsiye 10 Film
0

Pedagoloji derneği tarafından uzun süredir yapılan araştırmalar sonucu hazırlanana listede Anne – babalar, eğitimciler ve çocuklar ile çalışmakta olanlar için hazırlanmış film listesini takipçilerimizle paylaşalım.

 

3 İdiots – 3 Aptal

Hint sinemasının ünlü filmi 3 Aptal’da 3 arkadaş Hindistan’ın en iyi mühendislik okulunda okumaktadırlar. Burada kazandıkları dostluk tüm hayatlarını değiştirecektir. Çarpık eğitim sistemini gözler önüne seren film tüm zamanların en çok izlenen filmi seçilmiştir.

 

What Maisie Knew – Arada Kalan

Annesi yaşı geçmiş rock yıldızı babası ise ilgisiz sanat simsarı olan Maisie boşanma sonrası ruhi anlamda sarsıntılar geçirmektedir. Annesi Susanna ve Babası Baele’in yeni eşleriyle tanışmıştır.

 

Babam Ve Oğlum

Ege’de çiftçilik ile uğraşan ailesinden gazetecilik okumak için ayrılan sıdık oğluyla beraber köyüne geri dönecektir. 12 Eylül askeri darbe zamanının da arka planda işlendiği film ülkemizde oldukça beğenildi.

 

Beyaz Balon

7 yaşındaki kız çocuğu Razieh, annesinin ona verdiği para ile akvaryum alabilmek için yola çıkmıştır. Ailesi olmadan ilk kez dışarı çıkan Razieh kendine büyük bir misyon yüklemiştir.

 

I Am Sam – Benim Adım Sam

Sam kızı ile mutlu şekilde yaşayan bir adamdır. Beatles hayranı olan Sam’in zeka yaşı 7 yaşındaki bir çocukla aynıdır ancak bu onları rahatsız etmemektedir. Kızı yavaş yavaş büyüdüğünde ise sorunlar başlayacaktır. Zeka olarak ondan ileride olan kızına yardım edemeyen Sam’i hükümet dava etmiştir.

 

Dedemin İnsanları

Küçük bir Ege kasabasında yaşayan ailede dede ve 10 yaşındaki torunu üzerinden bir ülkenin gelişimi ele alınıyor. Birbirine karşı samimi olan bu insanların zamanla değişimi gözler önüne sergilenmektedir.

 

Hachiko – Haçiko

Bir profesör ve köpeği Haçiko arasındaki bağı ele alan film hayvanlar hakkında olan en başarılı filmlerden biridir diyebiliriz. Gerçek olaydan esinlenen film birçok kişi tarafından beğenilmiştir.

 

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak

Biri karpuzcuda diğeri ise berberde çalışan iki küçük çocuk köylerinde film çekmek için mücadele etmektedirler. Recep ve arkadaşı Mehmet sinemaya çok fazla tutkundurlar gündüzleri çalışan bu iki arkadaş geceleri bir ahırda projeksiyon makinası yapmaya çalışmaktadırlar.

 

Les Choristes – Koro

Son derece kötü yönetilen ve öğrenciler açısından neredeyse cehennem olan yatılı okula yeni bir müzik öğretmeni gelir ve burada sorun yaşayan öğrencilere adeta yeni bir hayat sunar.

 

Lorenzo’s Oil – Lorenzo’nun Yağı

1992 yılında izleyici ile buluşan film George Miller tarafından yönetilmiştir.Gerçek hayattan esinlenen filmde Agusto ve Michaela  oğulları olan Lorenzo’nun yakalandığı ADL hastalığına karşı mücadele etmektedirler. Yakalanan kişinin öldüğü bu hastalığa karşı Lorenzo için her şeyi yapacaklardır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir