Anime Kervanına Yeni Katılacak Olanlara Tavsiye Anime Filmler

Anime Kervanına Yeni Katılacak Olanlara Tavsiye Anime Filmler
0

Japon karikatür sanatının dünya sinemasına kazandırdığı anime filmler gerek çocuklar gerekse yetişkinler tarafından oldukça beğenilmektedir.

Her biri birbirinden farklı kurgu ve senaryoya sahip animeler bir süre sonra bağımlılık yapmaktadır. Bilgisayar başında sabahlara kadar anime izlemek isteyenler için hazırladığımız listede birbirinden güzel 8 anime film yer almaktadır.

 

  • Cowboy

İsmine göre yorum yapmayın oldukça farklı olan bu anime galaksinin derinlerinde gerçekleşmektedir. 2070 yılında bir gezegenden diğerine seyahat eden ödül avcıları ele alınmaktadır.

 

  • Death Note

Ölüm defteri birçok açıdan oldukça efsane bir anime olarak önümüze gelmektedir. Light gökyüzünden düşen bir defteri bulur ve alır ancak bu defter sıradan bir defterden oldukça farklıdır. Deftere bir ad ve ölüm şekli yazıldığında o kişi mutlaka ölecektir. Bu şekilde adaleti sağlamayı düşünen Light aynı zamanda ajanlarla da mücadele etmektedir.

 

  • Nana

Genç kızlar için favori animelerden olan dizide Nana adlı iki kızın bir trende karşılaşmasını ve dostluklarını ele almaktadır. Tokyo’da geçen filmde farklı karakterlerde olan bu iki genç bayanın hayatını anlatılmaktadır.

 

  • Elfen Lied

13 bölümden oluşan anime dizisi seyirciyi adeta sarsmaktadır. Eğer daha önce hiç anime izlememişseniz ilk anime olarak Elfen Lied’ı öneririz. Gerek müzikleri gerek konusu gerekse şekillendirilmiş karakterleri ile izleyiciyi ekranlara kilitleyen dizide Lucy hükümet tarafından geliştirilmiş ve neredeyse insan olan kahraman kişilik bunalımda olmasıyla beraber girdiği maceralar ele alınmakladır.

 

  • Psycho-Pass

Death Note dizisini izleyenler için sonraki örnek olan Psycho-Pass dizisinde geliştirilmiş olan yapay zeka insanların beyin dalgalarını inceleyerek onların tehdit olup olmadığını tespit etmekte ve kimi zaman yargılamaktadır.

 

  • Steins; Gate

Dizide bir grup arkadaş kendi geçmişlerine mesaj gönderebilmektedirler ve bunun için de bir mikrodalga fırın kullanmaktadırlar.

 

  • Black Lagoon

Birbirinden oldukça farklı kişilik ve karakterler ile dikkatleri çeken Black Lagoon suç ve gerilim türünde başarılı bir animedir.

 

  • Slam Dunk

Spor türünde olan bu dizi ise basketbol tutkunlarının vazgeçilmezi olacak ve bağımlılık haline gelecektir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir