Robert Downey Jr., Vertigo’nun yeniden uyarlamasının başrolünde yer alacak

Robert Downey Jr., Vertigo’nun yeniden uyarlamasının başrolünde yer alacak
0

Paramount Pictures, 1958 yılında Alfred Hitchcock’un yönetmenliğini yaptığı unutulmaz gerilim filmi Vertigo’nun yeniden uyarlama haklarını satın aldı. Bu yeniden uyarlamada, başrol olarak Robert Downey Jr. yer alacak. Peaky Blinders gibi ünlü yapımların senaristi Steven Knight, bu filmde senaryoyu kaleme alacak.

Vertigo Uyarlaması geliyor

Yeni uyarlama, Boileau-Narcejac’ın D’entre les morts (Ölüler Arasında) adlı romanından uyarlanarak senaryosunu yazan Alec Coppel ve Samuel A. Taylor’ın ardından, Steven Knight ile yapılan anlaşma ile gerçekleşti.

Vertigo, Alfred Hitchcock’un yönettiği ve sinema tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edilen bir filmdir. Bu film, dolly zoom adı verilen teknikle perspektifi bozarak, seyirciye vertigo etkisi vermeyi amaçlamıştır. Filmde, bir görev esnasında yaşadığı başarısızlık neticesinde yükseklik korkusuyla travma yaşayan ve emekli olmaya zorlanan ana karakter Scottie’yi Robert Downey Jr. canlandıracak.

Vertigo konusu

Scottie’nin bir tanıdığının eşini takip etmek için özel dedektif olarak tutulması ile Madeleine ile Scottie arasında geçen o gerginlik hissinin anlatıldığı filmin oyuncu kadrosuna dair henüz detaylar açıklanmadı.

Robert Downey Jr.’ın bu klasik filmdeki performansı, onun hayranları tarafından heyecanla beklenmektedir. Bu yeniden uyarlamayla birlikte, sinemaseverlerin Vertigo’nun yeniden yorumlanmış bir versiyonu ile karşılaşacakları kesindir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir